Czyszczenie rynien

Czyszczenie rynien

Zabrudzone i niedrożne rynny powodują ściekanie wody deszczowej po elewacji oraz tworzenie zacieków na ścianach obiektu. Ponadto poważniejszą konsekwencją może być pojawienie się zawilgocenia ścian wewnątrz budynku. Skutecznym środkiem zapobiegawczym jest regularne czyszczenie i udrażnianie rynien. Jest to szczególnie istotne przed okresem zimowym, gdyż zaniedbanie może to prowadzić do rozszczelnienia rynien.

Kiedy i jak często czyścić rynny?

Czyszczenie rynien najlepiej wykonywać minimum dwa razy do roku. Pierwszy raz na wiosnę, żeby sprawdzić, czy śnieg nie uszkodził instalacji, drugi z kolei jesienią, aby wyczyścić je z liści, pozostawiając rynny drożne przed zimą. Należy pamiętać, że im częściej będziemy je czyścić, tym mniejsze ryzyko uszkodzenia całego orynnowania. Drożne rynny minimalizują powstawanie zatorów oraz eliminują ściekanie wody deszczowej po elewacji, a tym samym powstawanie nieestetycznych zacieków na ścianach.

Regularna konserwacja wpływa na szczelność rynien

Aby rynny skutecznie odprowadzały wodę z dachu, powinny być pod stałą kontrolą. Co jakiś czas trzeba dokonywać ich przeglądu i przeprowadzać konieczne naprawy. W rynnach mogą gromadzić się różne zanieczyszczenia, takie jak błoto, liście, igliwie czy szyszki, które skutecznie mogą uniemożliwiać odprowadzenie wody deszczowej. Usuwanie zanieczyszczenia z rynien ma znaczący wpływ na ich szczelność. Tworzące się w nich zatory mogą bowiem powodować rozsadzanie i pękanie, a także odkształcenia rynien oraz rozszczelnienie połączeń. Świadczymy usługi czyszczenia rynien na terenie Tarnobrzegu oraz Stalowej Woli. Oferujemy profesjonalne i indywidualne podejście do każdego klienta.

Czyszczenie rynien
Czyszczenie rynien – Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Sandomierz, Nisko – Podkarpackie | ©2024 PNL. Realizacja NetXpert

Search