Montaż śniegołapów

Montaż śniegołapów

Śnieg na dachu jest szczególnie niebezpieczny podczas roztopów, które mogą wystąpić zarówno w trakcie zimy, jak i wczesną wiosną. Zsuwając się z połaci dachu, może wygiąć, a nawet zerwać orynnowanie. W dodatku stanowi poważne zagrożenie dla ludzi przechodzących obok domu, roślinności przydomowej, a także dla zaparkowanego samochodu. Osuwanie się śniegu zatrzymać mogą zapory śniegowe, tj. śniegołapy lub drabinki przeciwśnieżne.

Zastosowanie śniegołapów

Montaż śniegołapów zapobiega osuwaniu się pokrywy śnieżnej, zalegającej na połaciach lub sopli lodu. Takie zjawisko może mieć bardzo poważne skutki podczas odwilży, ponieważ śnieg staje się wtedy bardzo ciężki i zbity. Spadając z dachu, może poczynić spore szkody, a przede wszystkim bezpośrednio zagrozić zdrowiu i życiu ludzi. Rozwiązanie w postaci śniegołapu pozwala znacząco zminimalizować ryzyko zniszczeń, które mogą powstawać w wyniku zbyt dużego naporu śniegu. Dzięki niemu można więc uniknąć wielu kłopotów – w tym finansowych, związanych z koniecznością naprawiania rynien czy też wypłaty odszkodowania poszkodowanym osobom.

Montaż śniegołapów

Śniegołapy to, jak sama nazwa wskazuje, konstrukcje „łapiące śnieg”, które zapobiegają osuwaniu się go z połaci dachu. Mają one formę pojedynczych kształtek wykonanych z metalu i montowanych do blachodachówki lub dachówki. Są wygięte w taki sposób, aby padający na nie śnieg mógł zostać rozbity. Ich zadaniem jest rozprucie połaci śniegu na mniejsze kawałki, co ma zminimalizować ryzyko uszkodzenia elementów dachu przez spadający śnieg. Najczęściej montaż śniegołapów odbywa się na połaciach o długości większej niż 3 metry, naprzemiennie w dwóch rzędach, zachowując odstęp jednego metra między rzędami.

Pamiętaj, że montaż śniegołapów pozwala uniknąć zniszczenia rynien, jak i zerwania elementów pokrycia dachu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie – zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenie Stalowej Woli.

montaż śniegołapów
Montaż śniegołapów – Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Sandomierz, Nisko – Podkarpackie | ©2024 PNL. Realizacja NetXpert

Search