Montaż kolców przeciw ptakom

Montaż siatek oraz kolców przeciw ptakom

Kolce na ptaki to profesjonalne systemy zabezpieczające, które chronią parapety, balkony oraz gzymsy przed zanieczyszczeniami. Zazwyczaj dobierane są w zależności od dostępnego miejsca oraz tego, jakiej wielkości ptaki bytują w jego pobliżu. Kolce na ptaki stanowią skuteczną barierę, odstraszając je przed częstym gniazdowaniem w budynkach lub ich pobliżu. Prawidłowo zamontowane zapewniają czystą elewację na lata.

Profesjonalne kolce na ptaki – Stalowa Wola

Kolce odstraszające ptaki to popularne rozwiązanie służące do uporania się z niechcianymi gośćmi na parapetach czy gzymsach. W naszej ofercie znajdziesz również polietylenowe siatki przeciw ptakom o wielkości oczek 25 × 25 cm oraz 50 × 50 cm, chroniące skutecznie zarówno przed mniejszymi, jak i większymi gatunkami ptaków. Przed przystąpieniem do samodzielnego montażu należy zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi prawidłowego usytuowania kolców, ewentualnie zlecić wszystkie prace firmie specjalizującej się w instalowaniu tego typu zabezpieczeń. Kolce na patki mogą przydać się zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym czy komercyjnym. To rozwiązanie, które jest wykorzystywane coraz powszechniej, ponieważ cechuje się wysoką skutecznością przy jednoczesnym poszanowaniu zwierząt.

Bezpieczny sposób na walkę z ptakami

Ptaki mogą być przyczyną wielu problemów. Poprzez przesiadywanie na balkonach czy parapetach zanieczyszczają je, co doprowadza do szybszego niszczenia elewacji. Ptasie odchody nie tylko oszpecają dane miejsce, ale mogą także wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie. Im szybciej podejmiemy odpowiednie działania, tym większa szansa, że uda nam się zniechęcić ptaki do przesiadywania w danym miejscu. Kolce na ptaki dostępne w naszej ofercie nie wyrządzają krzywdy zwierzętom. Wykonane są ze stalowych, tępo zakończonych drutów, dlatego jedynie blokują dostęp do określonego miejsca, a nie stanowią dla nich bezpośredniego zagrożenia. Nie musisz więc obawiać się, że ptak przypadkowo się zrani.

kolce na ptaki

Montaż kolców przeciw ptakom

Kolce najczęściej są przytwierdzone do modułów o różnej długości, które można dowolnie łączyć. Różnią się one wielkością oraz rozstawem (gęstym lub rzadkim, dzięki czemu odstraszają zarówno mniejsze, jak i większe ptaki. Doskonale sprawdzą się na parapetach, balkonach, rynnach czy dachach. Z powodzeniem można zamontować je na powierzchniach wykonanych z różnych materiałów – od betonu, poprzez metal, aż po drewno. Decydując się na samodzielny montaż, należy zaopatrzyć się w odpowiedni klej montażowy, który będzie odporny na wszelkie warunki atmosferyczne, bądź silikon całoroczny. Co więcej, aby zwiększyć przyczepność, podłoże, na którym będą montowane kolce, należy odtłuścić bądź delikatnie zmatowić. Pomocne mogą okazać się opaski zaciskowe ułatwiające stabilizację pozycji kolców.

Oferowane przez nas kolce na ptaki są odporne na uszkodzenia mechaniczne, więc posłużą Ci przez wiele sezonów. Ponadto nie zaburzają architektury budynku, dzięki temu, że ich design jest dyskretny i nie rzucają się w oczy.

Kolce na ptaki – Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Sandomierz, Nisko – Podkarpackie | ©2024 PNL. Realizacja NetXpert

Search