Realizacje

Zabezpieczenia alpinistyczne

Z branżą kinematograficzną współpracuję już od 2010 r. biorąc udział w produkcjach filmowych, serialowych, a także reklamowych. W swojej karierze miałem zaszczyt pracować w produkcjach nie tylko krajowych, ale także zagranicznych. Realizacja efektu specjalnego to trudna i wymagająca praca, a efekty dają wielką satysfakcję.

Zabezpieczenia alpinistyczne planu filmowego to zawsze wspaniała przygoda, ale także wielka odpowiedzialność, gdyż naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa aktorów i kaskaderów przy realizacji niejednokrotnie skomplikowanych wizji reżyserskich.

Malowanie masztów

Wieża obserwacyjna lasów państwowych to bardzo ciekawe zlecenie. Konstrukcja wieży była dość mocno skorodowana, toteż dużo czasu należało poświęcić na jej wyczyszczenie, co w warunkach leśnych było problematyczne. Dzięki zgranej Ekipie i doświadczeniu w renowacji kratownic wszelkiego typu, poradziliśmy sobie i z tym zadaniem, w rezultacie czego wieża odzyskała swój dawny blask i posłuży jeszcze wiele lat.

Malowanie wież ciśnień

Ikona miasta Tarnów, o której tamtejsi alpiniści mówią, że chcieliby na niej pracować za "nieważne jakie pieniądze". Niezwykle ciężka praca czekała na nas tam na górze. Podchodzenie na linie niezliczoną ilość razy, aby dosięgnąć podpór zbiornika potrafiło dać w kość. Na szczęście wewnętrzne zjazdy na linie były zdecydowanie przyjemniejsze, a także dawały wrażenie szybkiego ubywania pracy.

Budowa parków linowych

Wspaniała praca przy budowie parku linowego w Stalowej Woli przy współpracy z czeską firmą.

Wiele zdobytego doświadczenia oraz radość z wdzięcznej i dobrze wykonanej pracy to wspomnienia na całe życie oraz motor napędowy do działania w coraz większych i trudniejszych projektach, nie tylko tych alpinistycznych.

Malowanie radioteleskopu

Takich obiektów pracy nie widuje się na co dzień... A jednak nam udało się brać udział w renowacji powłoki malarskiej na największym w Polsce Radioteleskopie RT4 w Piwnicach pod Toruniem. Niezwykle monumentalna konstrukcja sprawia wrażenie "kosmicznej". Prace prowadzone były pod nieustannie czujnym okiem inspektorów oraz pracowników UMK, gdyż ściśle określona grubość powłoki oraz specjalnie dobierana farba miały kluczowe znaczenie w jakości odczytów jakich teleskop ma dostarczać. Niewątpliwie jedno z najlepszych zleceń w jakich mieliśmy okazję uczestniczyć, a doświadczenie tam zdobyte na pewno wykorzystamy w przyszłych projektach.

Search